empreinte-melody-uw-seamless-full-cup-in-indigo

Empreinte – kunszt piękna

Lipiec 8, 2015 / Świat bielizny / 1

1949 rok. Brest. To tam powstaje marka Empreinte, która odcisnęła znaczący ślad na historii gorseciarstwa.

W Empreinte początkowo zajmowano się bielizną modelującą, a wkrótce potem poświęcono się biustonoszom. To właśnie oni wprowadzili we Francji podział na miseczki: w 1948 jako pierwsza francuska marka zaczęli produkować biustonosze w rozmiarach A, B i C. Na większe miseczki Francuzki musiały czekać nieco dłużej: rozmiar D pojawił się w latach 60., a dwa lata później dołączyła miseczka E.

4

Idealne dopasowanie i innowacyjność – to od początku było misją Empreinte. Do tego francuski duch bielizny i najwyższej jakości koronki, które sprawiały, że każda z Pań czuła się wyjątkowo.

Przedstawiamy wam serce Empreinte – fabrykę, która znajduje się na zachodzie Francji, w Breście.

5

Naszą wycieczkę rozpoczynamy w magazynie, gdzie przechowywane są wszystkie materiały. Szlachetne koronki, gipiury, czy haftowane tiule pochodzą z europejskich miast i są produkowane specjalnie dla Empreinte.

Koronki z Calais, gipiury ze Szwajcarii i włoskie tiule sprawiają, że przed oczyma od razu nam staje piękna, wieczorowa suknia. Czy to nie cudowne, że tak szlachetne tkaniny już za chwilę zostaną pocięte na malutkie elementy i zszyte razem w biustonosz?

2

1

Idziemy dalej. Mijamy fiszbiny – jest ich ponad 400! Wszystkie dopasowane są do wielkości miseczek i kształtu biustonosza. To od nich zależy podtrzymanie biustu. Wytapia się je ze stali tak, aby posiadały sprężystość, jednocześnie nie tracąc na twardości – muszą być wystarczająco mocne, by utrzymać duży biust.

A za rogiem, niczym puszyste, kolorowe chmurki, kuszą nas pianki. Służą jako usztywniacze w bazie biustonosza. Mnogość rozmiarów, kolorów i kształtów budzi zdziwienie, a jednocześnie pozwala zrozumieć, jak ważne dla Empreinte jest idealne dopasowanie.

Później przechodzimy obok tasiemek, koralików i tysięcy elementów, które zdobią biustonosze. W końcu trafiamy do miejsca, gdzie wykrajane są miseczki – ręcznie, bo należy mieć pewność, że wzór będzie się zgadzać po prawej i lewej stronie. Marnuje się przez to aż 30% materiału, jednak ostatecznie biustonosz, który dostaje klientka, jest idealny.

8

Wszystkie elementy są kolekcjonowane razem tak, aby mogły zostać zszyte. 20% produkcji wciąż odbywa się w Breście. Firma ma również swoje fabryki w Tunezji, jednak aby mieć pewność nienagannej jakości, tamtejsze fabryki jedynie zszywają wcześniej powycinane elementy biustonosza.

Na jeden biustonosz przypada aż 30 elementów. Potrzeba doświadczonej szwaczki, która będzie umiała je połączyć. Empreinte, nie mogąc znaleźć wystarczająco wykwalifikowanej kadry, stworzył kursy szycia. Aby nauczyć się jednego ze wszystkich dwudziestu procesów, potrzeba około roku, dlatego tylko nieliczne panie potrafią zszyć biustonosz od początku do końca. Najczęściej jedna szwaczka odpowiedzialna jest za maksymalnie 1-2 procesy.

7

Zanim gotowy biustonosz trafi do sprzedaży, musi przejść przez kontrole – dwie: jedna z nich jest wzrokowa, a druga – manualna, gdzie sprawdza się jakoś, wielkość i sprężystość każdego z biustonoszy.

Mimo tak skomplikowanej procedury, fabrykę w Breście rocznie opuszcza pół miliona biustonoszy. Stamtąd wysyłane są na cały świat, w tych także do Polski.

Mimo, że Empreinte na przestrzeni lat wielokrotnie zmieniali technologię, czy materiały, z których wykonują biustonosze, cały czas pozostają wierni swojej misji: dostarczaniu kobietom o dużych biustach możliwie najlepszych konstrukcyjnie biustonoszy – i prawdopodobnie najlepszych na świecie.

Empreinte-Lilly-Rose Marke Empreinte znajdziesz w salonach stacjonarnych oraz w sklepie internetowym.

Barbara Cabaj

– prezes Boutique Bielizny


Komentarze: 1 dla Wpisu Empreinte – kunszt piękna

Dodaj komentarz