ACTIVE MULTI SPORTS

Crossfit – bądź FIT bez nudy!

Maj 29, 2015 / Styl życia / 0

Crossfit to ostatnio bardzo popularne słowo. Słyszymy je wszędzie – w gazetach, telewizji, internecie… Jednak czym właściwie jest ten crossfit?

keep-calm-and-do-crossfit-70

Crossfit to system ćwiczeń oparty na wysokiej intensywności i relatywnie krótkim czasie trwania, gdzie stosuje się różnorodne ćwiczenia, często przekładające się na życie codzienne. Każdy tutaj nie tylko znajdzie coś dla siebie, ale też odkryje swoje największe słabości.

Każdy trening jest inny – składa się z elementów siłowych, wytrzymałościowych czy gimnastycznych. Tu nie wystarczy być tylko silnym bądź tylko zwinnym. Trzeba znaleźć złoty środek, a przede wszystkim trzeba też poznać swoje ciało i możliwości.

pinterest blog

To tyle, jeśli chodzi o informacje bardzo ogólne.

Czy pomyślałaś: „OK., to fajne, ale chyba nie dla mnie?” To teraz pomyśl sobie czy jesteś w stanie wstać z krzesła lub nosić torby z zakupami? Bo jeśli tak, to crossfit jest właśnie dla Ciebie! Każdy ruch wykonywany w życiu codziennym znajdziesz także w treningu crossfitowym. I wierz mi, że później noszenie 45 kilogramowych zakupów będzie realne (tak, sprawdziłam to na sobie ;)).

Jeśli już wiesz, że może jednak dasz radę to pojawi się pytanie: „Ale jak zacząć?” Każdy normalny box crossfitowy (to nie siłownia :)) ma pierwsze bezpłatne zajęcia, na których trener wyjaśni istotę treningu. Wtedy też możesz spróbować swoich sił w swoim pierwszym WODzie – czyli treningu dnia. Prawdopodobnie trening da Ci w kość, ale to tym lepiej, bo złapiesz bakcyla.

pintek

A jak może wyglądać pierwszy trening? Zrób go sama w domu! Najpierw lekka rozgrzewka 10 min. Rozgrzej kolana i barki, bo zaraz będą działać! Następnie nastaw stoper na 10 min. Zaczynamy! Przez te 10 minut będziesz powtarzać cykl 5 pompek, 10 brzuszków, 15 przysiadów. Licz każde pełne kółko (30 powtórzeń łącznie). Kiedy wybije 10 minut, trening jest prawie zakończony. Odetchnij chwilę i rozciągnij mięśnie, które pracowały najintensywniej – ramiona, nogi.
Jak było?

Rada brafitterki!

Nie zapomnij o biustonoszu sportowym, ponieważ w czasie treningu piersi są  szczególnie narażone na utratę jędrności.

Zadbaj o nie, ponieważ żaden trening nie pomoże wrócić do formy rozciągniętym więzadłom Coopera, które znajdują się w piersiach!

Nasza propozycja to Shock Absorber- Active Multi Sport Support

070-ACTIVE MULTI SPORTS REPOS-0601

• Biustonosz w trakcie uprawiania sportu powinien przede wszystkim zabezpieczać biust niż dobrze wyglądać, jednak dzięki marce Shock Absorber te dwa elementy można połączyć!

Shock-Absorber-Active-Multi-Sports-Support-


Dodaj komentarz